Teraz jest N cze 16, 2019 11:58 pm


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 29, 2018 11:47 am 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): So maja 30, 2015 8:09 pm
Posty: 632
Lokalizacja: Wrocław
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: PUSIA/FIFI
Rasa:
w typie rasy maltańczyk
Płeć: suka
Wiek:
Numer chipa:
Inne informacje: odebrany interwencyjnie przy współpracy TOZ Tarnów
Data zamustrowania: 22.03.2018
Data wymustrowania: 28.04.2018
Status: adoptowana
Kastracja: 29.03.2018
Odbiór psa:
Transport:
Dom tymczasowy: Aga, Zuzix131
Współrzędne geograficzne: Niepołomice
Kandydaci na DS: hanias

Wachtę pełnili: Shimano85
DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga

_________________
Polecamy się na Facebooku! https://www.facebook.com/Frasiec.Ramci/
Fraszka, Rampik ja i Michał!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 29, 2018 11:48 am 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): So maja 30, 2015 8:09 pm
Posty: 632
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. http://forum.zalogabulldoga.org/viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 691 371 315 (Marzena)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Kasia)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 929 (Szania/Ola)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 794 444 927 (ronnie/Weronika)
- 695 556 477 (Nika1377/Dominika)
- 500 073 028 (Monia/Monika)
- 537 693 444 (Pociak/Weronika)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: http://forum.zalogabulldoga.org/viewtop ... p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
http://forum.zalogabulldoga.org/viewtop ... 91#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.

_________________
Polecamy się na Facebooku! https://www.facebook.com/Frasiec.Ramci/
Fraszka, Rampik ja i Michał!


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt mar 30, 2018 3:19 pm 
Czekamy na wieści z DT o sunieczce ;)


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 11:06 am 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 8:40 pm
Posty: 6
Piesek czuje sie swietnie.Dzis idzie do fryzjera na 15,00
pozdrawiam


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 6:55 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 8:40 pm
Posty: 6
Pusia która trafiła do nas wygladała tak...

W nastepnej wiadomosci wysle fotki po fryzjerku.
Moze mi sie uda wysłać fotki :)


Załączniki:
fifcia2.jpg
fifcia2.jpg [ 92.64 KiB | Przeglądane 2086 razy ]
fifcia1.jpg
fifcia1.jpg [ 77.83 KiB | Przeglądane 2086 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 7:12 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 8:40 pm
Posty: 6
Pusia po fryzjerze , odpoczywa była cała zestresowana .Kąpiel odłozona na jutro.


Załączniki:
fifi 6.jpg
fifi 6.jpg [ 55.41 KiB | Przeglądane 2085 razy ]
fifi5.jpg
fifi5.jpg [ 130.72 KiB | Przeglądane 2085 razy ]
fifi4.jpg
fifi4.jpg [ 50.31 KiB | Przeglądane 2085 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 7:24 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pt mar 02, 2018 7:26 pm
Posty: 100
Lokalizacja: Puławy
Doczekałam się ;) Sama słodycz :D

_________________
Baśka


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn kwi 16, 2018 8:20 pm 
Ale przemiana ♥


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: Cz kwi 19, 2018 10:15 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lut 05, 2017 8:52 pm
Posty: 1183
wow ale zmiana!

_________________
"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N kwi 22, 2018 4:05 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pn gru 21, 2015 9:52 pm
Posty: 132
Zupełnie inny psiak :-)

_________________
My i oni ------ duet idealny :!:


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt kwi 24, 2018 9:41 am 


Marynarz


Dołączył(a): Wt kwi 03, 2018 10:37 am
Posty: 4
Lokalizacja: Warszawa
Teraz pusia jest szczęśliwa :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz kwi 26, 2018 10:55 am 


Marynarz


Dołączył(a): Pt kwi 13, 2018 11:23 am
Posty: 2
Cudna Fifi/Pusia :D Dogadałaby się z naszą Kely


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So kwi 28, 2018 5:25 pm 
Avatar użytkownika


Kapitan Dom stały (1 pies) Transport


Dołączył(a): Cz gru 04, 2014 9:20 pm
Posty: 2862
Lokalizacja: Poznań
Maltańczyk Fifi zacumowała w porcie u zuzix131

Fifi zostaje w swoim DT na zawsze. Serdecznie gratulujemy, liczymy na częste informacje i zdjęcia ślicznotki. Zuzix131, Fifi ogromnie gratulujemy!

DS ma 14 dni na dopełnienie formalności adopcyjnych począwszy od dnia otrzymania umowy adopcyjnej na adres e-mail podany podczas rejestracji. Brak ich dopełnienia może skutkować ponownym skierowaniem psa do adopcji. Od momentu ogłoszenia decyzji Zarządu, DS pokrywa koszty utrzymania i leczenia psa.

_________________
Kasia, Łukasz i Frida :)

https://www.facebook.com/Frida-Kr%C3%B3 ... ne/?ref=hl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So kwi 28, 2018 8:34 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lut 05, 2017 8:52 pm
Posty: 1183
gratki :D :D :D

_________________
"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So kwi 28, 2018 11:09 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Pt kwi 13, 2018 11:23 am
Posty: 2
Powodzenia


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz maja 03, 2018 5:30 pm 
Gratulacje<3


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: So maja 19, 2018 9:44 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 8:40 pm
Posty: 6
Fifi rozbrykana jak nigdy , jej Panem został senior rodziny czyli nasz (teść )dzadek z którym śpi w nocy i również w dzień .Do pozostałych domowników jeszcze czuje dystans przychodzi jedynie kiedy karmimy ja z reki .No ale jeszcze czekamy moze i nam zaufa. Uczymy ją wychodzić na smyczy na spacerek bo nie umiała tego robić.Ale jak małe dziecko uczy sie powoli i coraz lepiej jej idzie .Na ostatniej wizycie u weterynarza została zastrzepiona przeciwko wsciekliznie , odkleszczona ,zaczipowana .
Włoski coraz bardziej jej odrastaja z dnia na dzien staje sie bielsza .Apetyt ma wysmienity. Uwielbia zabawy na trawie z naszym drugim pieskiem .No to tyle dobrego.
ps.umowy podpisana z naszej strony wysłana do Załogi Buldoga.Czekamy na podpisane dokumenty.
Pozdrawiam.
ps.nie moge dołaczyc zdjecia! pisze ze duzy rozmiar .moze potem dołoże.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So maja 19, 2018 9:55 pm 


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Cz mar 29, 2018 8:40 pm
Posty: 6
fotki


Załączniki:
pusia3.jpg
pusia3.jpg [ 166.74 KiB | Przeglądane 1937 razy ]
pusia2.jpg
pusia2.jpg [ 166.74 KiB | Przeglądane 1937 razy ]
pusia1.jpg
pusia1.jpg [ 118.68 KiB | Przeglądane 1937 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr maja 23, 2018 6:53 pm 
Avatar użytkownika


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lut 05, 2017 8:52 pm
Posty: 1183
cudna <33

_________________
"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr cze 06, 2018 5:43 pm 
Ale Wam zazdroszczę tej białej kuleczki :mrgreen:


Góra
  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL