Teraz jest N maja 12, 2024 7:54 pm


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 07, 2021 4:20 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
Często zadajecie nam pytania takie jak:
1. Czy możecie do nas przyjechać i obejrzeć naszych podopiecznych przed adopcją?
2. Czy moglibyście udzielać się wolontariacko np. wyprowadzając psy?
3. Czy Bunia/Tola/Lola itd. dogaduje się z dziećmi, jak kontakt z innymi psami czy kotami?
Pozwólcie, że wyjaśnimy Wam, jak wygląda droga naszych psiaków u nas – mamy nadzieję, że ten mały przewodnik pozwoli odnaleźć się Wam w naszym załogowym świecie i teraz z łatwością wpłyniecie z nami w świat adopcyjny!


JAK DZIAŁA ZAŁOGA BULLDOGA?
1. W naszej Fundacji nie ma „schroniska” czy innego wspólnego budynku, do którego najpierw trafiałyby psiaki, na tzw „kwarantannę”, gdzie my, czyli osoby administracyjne moglibyśmy poza wstępną obserwacją, udać się z nimi do lekarza weterynarii.
2. Psiak prosto z odbioru (np. z pseudohodowli) trafia do Was, czyli do Domu Tymczasowego.
3. Zadaniem Domu Tymczasowego jest: wprowadzenie psa w świat, którego często nie znał. Do zadań Domu Tymczasowego należą również wizyty u wybranych lekarzy weterynarii. To właśnie od Domu Tymczasowego dowiadujemy się wszystkiego o naszych podopiecznych! Np. tego czy pies lubi dzieci, czy goni koty, czy lubi inne psiaki, czy lubi pieszczoty albo pluszaki :)
4. Z tego właśnie powodu Dom Tymczasowy ma pierwszeństwo adopcji – każdy DT ma 14 dni na podjęcie decyzji czy chciałby adoptować swojego podopiecznego.
5. Jeżeli się tak nie stanie (niezależnie od przyczyny), psiak zostaje ogłoszony do adopcji – w pierwszej kolejności taka informacja pojawia się w wątku psa na forum, a dopiero dalej może się pojawić np. ogłoszenie na FB czy IG.
6. Ankiety przedadopcyjne możecie do nas przysyłać zanim Wasze konto zostanie aktywowane (wiemy, że to czasem chwilę trwa). Możecie je również wysłać z wskazaniem na konkretnego psa lub ogólnie, po prostu z myślą adopcyjną. Możecie w niej również zaznaczyć, że chętnie zostaniecie Domem Tymczasowym i bardzo się z tego ucieszymy :)
Mamy nadzieję, że teraz przybliżyliśmy Wam system działania, na którym polegamy od lat.

DOM TYMCZASOWY – CZYM JEST I DLACZEGO WARTO NIM ZOSTAĆ?
1. Najważniejsze! Każdy z Was może adoptować psiaka, którym opiekuje się w trakcie Domu Tymczasowego :)
Taki psiak absolutnie nie musi się nigdzie dalej wybierać w „podróż”, czyli nie musi być poszukiwany dla niego Dom Stały! Jest kilka ważnych spraw, które Dom Tymczasowy musi spełniać, aby Zarząd nie widział przeciwwskazań w adopcji podopiecznego i wtedy już na pewno możecie cieszyć się miłością do końca życia i jeden dzień dłużej ❤
2. Decyzję o tym, czy chcielibyście zostać Domem Stałym dla swojego tymczasowicza musicie podjąć w ciągu pierwszych 14 dni i zgłosić ją do swojego Opiekuna Administracyjnego.
3. Uzupełniać na bieżąco wątek psiaka na forum i pozostawać w stałym kontakcie z Opiekunem Administracyjnym. Social Media, obecnie bardzo popularne, z których również korzystamy, są dla nas dodatkiem – forum jest wciąż naszym centrum operacyjnym i tam na ten moment pozostajemy i cały czas działamy.

ABC DOMU TYMCZASOWEGO
1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
O wszystkich #superwaznychsprawach porozmawia z Wami Opiekun Administracyjny, ale już teraz chcielibyśmy uczulić na:
- pamiętajcie, żeby zawsze zabezpieczać psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.A kiedy szybko to opanuje – nie zdejmujcie ich, bo psiaki, choć może się wydawać, że przywiązały się, pięknie sobie radzą, potrafią wciąż wielu rzeczy się bać lub mogą prezentować reakcje Wam nieznane lub za czymś pogonić, a w efekcie właśnie niestety zagubić się w terenie dla nich nieznanym.
- pozwólcie psu poznać nowe otoczenie, postarajcie się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Was ;)
2. Nastawcie się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, starajcie się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy.

CO JESZCZE…?
1. System, który wypracowaliśmy, sprawia, że nie można do „nas” przyjechać przed adopcją, obejrzeć psów, wyjść z nimi na spacer – jedyne miejsce, gdzie możecie to zrobić to właśnie forum i wątki psów. Wierzymy głęboko, że adopcja to na tyle przemyślana sprawa, gdzie najważniejszą rolę odgrywa charakter psa, historia choroby, to co mogliśmy się o nim dowiedzieć – a nie to jak wygląda.
2. W przypadku Domu Tymczasowego również miłym przywilejem jest wyprowadzenie „tymczasowicza” na spacery. Pokazywanie mu, że smycz, szelki, trawa – otaczający świat są czymś fajnym. Wielokrotnie nauka spacerowania i cieszenia się ze spacerów zajmuje bardzo dużo czasu – dni, tygodnie, a czasem miesiące. To są przemiany, które właśnie widzą osoby z Domów Tymczasowych, a później Domów Stałych. Dla takich przemian warto pomagać!
I jednocześnie – wiele z takich psiaków, wymaga tak indywidualnego podejścia w pracy nad swoim lękiem, że trudno byłoby powierzać psiaka na spacery osobie dla niego nieznanej, nie chcielibyśmy zaburzać już wypracowanych postępów.
3. Posty z informacją, że do naszej Załogi trafił kolejny rozbitek – na pewno nie są Wam obce. Pod takimi postami często pojawiają się komentarze – lub otrzymujemy prywatne wiadomości – w których pytacie nas np. o to ile psiak ma lat, jakie są jego stosunki z psami/kotami, jak dogaduje się z dziećmi. Po lekturze tego przewodnika już wiecie, że często na początku takich informacji nie mamy – dopiero z czasem będziemy mogli Wam na nie odpowiedzieć, kiedy poznamy naszego podopiecznego lepiej.
Najwięcej informacji o każdym z psów, zawsze znajdziecie w wątku konkretnego psa – jeżeli tam czegoś nie ma, to oczywiście pytajcie śmiało.
4. Dywan jest cenną rzeczą z punktu widzenia psa ;)
Kiedy się psiaki zapędzą w zabawie w domu będzie doskonałym amortyzatorem dla psich stawów, kręgosłupa, łap - warto mieć to na uwadze. Jednak dywan ma też właściwości higroskopijne i jak nic innego w domu przyciąga nowego psiaka w domostwie do załatwiania tam swoich potrzeb... Jeżeli więc jesteście szczególnie przywiązani do owego dywanu, doradzamy jego zwinięcie na czas aklimatyzacji nowego psa i rozwinięcie po pewnym czasie.
A i tak należy mieć świadomość, że dywan może nie przetrwać, bo jest milutki, ciepły i dużo lepszy niż zimna, mokra trawa ;)


Przewodnik jest dla Was! Zostawiamy Wam tutaj możliwość komentowania, bo chcemy, żeby był on razem z Wami tworzony.
Piszcie do nas czego brakuje, komentujcie, dawajcie nam śmiało znać, co jeszcze pozostaje dla Was niejasne.

Pozdrawiamy,
Załoga Bulldoga

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 pasażer


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL