Teraz jest Pt mar 29, 2024 7:21 am


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt paź 31, 2017 12:21 am 


Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr gru 03, 2014 10:22 pm
Posty: 4500
Przepięknie wygląda, super o niego dbacie. Przytulcie Achila baaardzo mocno ode mnie ;)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So gru 30, 2017 8:20 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
W imieniu Mechaników pokładu Załogi Bulldoga oraz wszystkich użytkowników forum prosimy o uaktualnienie wątku podopiecznego.

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz sty 04, 2018 7:59 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
W wielu portach zacumowali już nasi załoganci.
Bardzo prosimy byście byli trochę bardziej na informacje o nich otwarci.
Załogowe forum to nasz "stół" do relacji
I bynajmniej nie chodzi w nim o to by meldować o codziennym menu kolacji."

To Wasze porty stały się ich domami, niejednokrotnie po ciężkich, burzliwych rejsach.
To u Was uczą się prawdziwego życia, jesteście ich przewodnikami, ostoją, opiekunami, część z Was nazywa siebie buldozimi rodzicami…
Piszcie nam o ich zdrowiu, małych i dużych sukcesach, śmiesznych zdarzeniach.
Nie skąpcie nam zdjęć czy filmików kręconych z ukrycia.
Gdy macie problemy jesteśmy do dyspozycji, w grupie siła, może wiedza nasza pomoże a z czasem to Wy będziecie ekspertami, którzy pomogą innym.
Co najważniejsze, gdy kciuki mamy trzymać dajcie nam znać.
Na informacje czekamy, jak na załogową rodzinę przystało.
Dla Was Marynarze to również wypełnienie zapisów umowy adopcyjnej - to tak delikatnie tu wtrącamy...

Zatem Drogie Porty, czekamy na wieści z Waszych ziemskich i nieziemskich podróży! Ahoj!

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt sty 09, 2018 4:49 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:03 am
Posty: 103
Dzisiaj już o was MYŚLAŁAM, ale coś mi się zdawało, że w grudniu pisałam. Moja wina+moja wina+moja bardzo wielka wina. Zapiszę sobie w kalendarzu ze za 2 miesiące kolejny raport.

No co tam u nas. Dalej jest OK. Dalej trochę się boi np odkurzacza czy szczotki, ale myślę, że on już taki jest. Lubi sobie pospać, ale ciągamy go na spacerki żeby mu się tyłeczek nie rozrósł.
Zabawki - jakoś taki nijaki jeżeli chodzi o zabawki, ale sobie 2 upatrzył tj zielona, gumowa kosteczka i świnka-przytulanka. O dziwo świnka jest w całości - lubi sobie ją po prostu mielić. Lubi też ją obserwować czy leży na swoim miejscu.

W domu nowa kanapa. Na nową nie ma wejścia, ale sam jakoś się nią nie interesuje i nawet jej nie wącha.

Zdrowie:
- zawsze kupowałam karmę Simpson, ale akurat ostatnio zaczął sporo wymiotować. Mega dużo. Nienormalnie dużo, więc podejrzewałam, że może dzieci go podkarmiają tą karmą, bo biedny nie ma co jeść :( :( ---> dobrze przypilnowałam i nie ma wymiotów ===> także moje podejrzenie o przejedzeniu się raczej sprawdziło.

- Dalej problemy z tymi dziwnymi bąblami między paluchami łapy. W sumie ma je po 1 na każdej łapie. Kwas fusydynowy przepisany przez weta nie sprawdza się. Czyszcze łapki, suszę, ale te bąble wracają - więc to jest jedyny problem na chwilę obecną z naszą świnurką - wet mówił, że czegoś nowego spróbuje jak będzie problem, wiec kolejna wizyta się kłania.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt sty 09, 2018 4:55 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:03 am
Posty: 103
2018!


Załączniki:
Komentarz: SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!
26169962_2162366547110590_6465142423592576773_n.jpg
26169962_2162366547110590_6465142423592576773_n.jpg [ 87.37 KiB | Przeglądane 5547 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt sty 09, 2018 8:39 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr lip 06, 2016 12:52 pm
Posty: 1980
Jaki uroczy Achillesik z tymi wystającymi ząbkami :lol: Dużo zdrówka Ci życzymy i aby bąbelki z łapek szybko zniknęły.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt sty 12, 2018 5:03 pm 
Avatar użytkownika


Starszy Marynarz Dom stały (4 psy)


Dołączył(a): So lip 16, 2016 4:18 pm
Posty: 2555
Moja Emma też strachliwa i raczej tak już zostanie. Do końca nie znamy ich historii, kto wie co oni przeszli... Chłopak, jak zawsze, piękny :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So sty 13, 2018 8:55 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
A próbowaliście takiego sposobu:

W przypadku swędzących przestrzeni międzypalcowych czy bąbli zanim wybierzemy się do weterynarza, aby je załagodzić możemy smarować je przez kilka dni Oxycortem, Pimafucortem Bactrobanem lub psim Cortavance czy Surolanem. Leki te przyniosą psu ulgę.
Ważne by przed zaaplikowaniem porządnie odkazić przestrzeń międzypalcową przemywając np. Octeniseptem, myjąc łapy w roztworze Manusanu z wodą lub przecierając chusteczkami np. Savic Refresh’r Sensitive, Francodex, Clorexyderm Wipes. Ważne jest by przestrzenie te były osuszane po każdym spacerze, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi drobnoustrojów, a tym samym powstawaniu tego typu zmian.
Jeśli stan zapalny ewidentnie się zmniejsza konieczne jest stosowanie podanych leków do ustąpienia objawów + 3 dni. Jeśli nie ma poprawy koniecznie udaj się do specjalisty.
U weterynarza warto zaopatrzyć się „na wszelki wypadek” w:
– spray Cortavance, Surolan/Oridermyl (są to znane maści do uszu które również stosuje się na skórę), Mastijet fort., Clorexyderm Wipes.
(napisane przez Ewa22 - lekarz weterynarii)

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 12:32 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:03 am
Posty: 103
Normalnie na sumienie mi padło i teraz postanowiłam się wziąć za siebie i w kalendarzu zapisuje kiedy mam raport zdawać! Witam po 2 miesięcznej przerwie!


Załączniki:
28379184_2249630521717525_9119539879624048640_o.jpg
28379184_2249630521717525_9119539879624048640_o.jpg [ 442.23 KiB | Przeglądane 5538 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 12:46 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:03 am
Posty: 103
1. No nie wolno było Achillesowi na kanapę... ale co ja zrobie, jak moja dziecina ten tyłek pcha i patrzy na nas tak smutno.... :( :( :( pierwszego złamał Pawła, potem dzieciaki....no dobra potem mnie...

Na kanapę może wchodzić tylko jak ktoś jest. I TYLKO na kocyku! Tym samym nie ma kłaków i siurków.

2. Łapy - stan się trochę poprawił. Pielęgnuje ile mogę. Czasami się pojawiają te bomble, ale jest trochę lepiej.

3. Teraz jest zimno...nawet na spacer mu się nie chce wychodzić i wam powiem, że go nie zmuszamy. Ostatnio najpopularniejszą czynnością jest spanie i jedzenie. Niech ta pogoda już trochę się zmieni, żeby się nie przyzwyczaił do leniuchowania.

4. Ostatnio dostał potężnego ataku kilkugodzinnego alergii, na spacerze jechał całym ciałem po piachu i drzewach. Zima nie zima, musiałam go wykąpać i przeszło. Jako że on smrodek lubi...3h po kąpieli, nasiurkał sobie na kocyk i się na tych siurkach położył. ....a tak się cieszyłam, że ,,tak ładnie pachnie".
Mieliście racje, że pewne zapachy go drażnią, że pies nie umie powiedzieć - to mi pokazuje...i to tak dosadnie.

5. Kręcenie głowy - epizody. W ciągu tych 2 miesięcy - mial 2 razy i to nie długie. Dalej podaje mu miód jak kręci, ale nie wiem czy on pomaga. Bardziej pomaga zajęcie go czyms. Przytulanie, smakołyczki - wtedy mam wrażenie że epizod trwa krócej, jak przy miodzie i pozostawieniu go samemu sobie (bo tego też próbowaliśmy).

6. Mój Achilles jest mądry, piękny, ojojojoj


Załączniki:
28277994_2235733806440530_736412971_o.jpg
28277994_2235733806440530_736412971_o.jpg [ 122.02 KiB | Przeglądane 5537 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 12:49 pm 


Starszy Marynarz


Dołączył(a): Wt kwi 12, 2016 12:04 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Poznań
Ale jak chcecie kochani, to możecie raporty wstawiać częściej. Ciocia Natalia się nie obrazi.
Buldogi angielskie to balsam na moje serce, duszę i oczy. Jak dla mnie to moglibyście pisać co u Was codziennie i wrzucać zdjęcia jak się pies przekręca z jednego boku na drugi. Byłabym przeszczęśliwa!

Bulwy między paluchami, to zmora większości anglików. U nas się zawsze pojawiają po spacerze po mokrej trawie. ZAWSZE! Ogólnie jak jest wilgotno. No i jakby zjadł coś czegoś nie powinien.
Najgorsze, że dziku nie lubi wycierania łap po spacerze - i to jest masakra, żeby mu to porządnie wytrzeć do sucha między opuszkami - bo najczęściej - się zbiera od spodu...eh...

Ciocia Natalia poprosi milion zdjęć jednorożca. To pierwszy jednorożec w Załodze!

_________________
W moim sercu, jak na kanapie - rozłożył się buldog i chrapie...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 12:58 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:03 am
Posty: 103
O nie - to u Achillesa nie ma z tym problemu. On jest mega usłuchany (mnie to w ogóle słucha tak, że jestem w szoku!), także on wie, że jest czas na wycieranie i sam przyjdzie żeby go ogarnęła. On jakby mógł to cały dzień by w mojej kieszeni siedział, żebym mu dała uwagi jak najwięcej.

My jesteśmy z Achillesem szczęśliwi, ale....zastanawiamy się też czy może nie adoptować drugiego pieska. Jeszcze chcemy się rozejrzeć jak on na inne psy będzie reagował tak na dłuższą metę.
Przykład miałam parę tygodni temu, kiedy na spacerze spotkał bardzo enuzjastycznego francuza.... Piesek go obskakiwał, ale widziałam że Achillesa to irytuje...więc poczekał na moment kiedy kolega zainteresował się jego tyłem.......i na niego usiadł.
Mnie zatkało! Moglibyście sobie wyobrazić ten widok - ta wielka D i te łapki tego francuza pod nią na 4 strony świata...
Także mam wrażenie, że on lubi inne psy...póki są takie spokojne jak on sam...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 01, 2018 8:12 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
A co macie do łap?
Angolski zestaw do łap, wiem, że potrafi być poważnie wyposażony, ale to przynosi skutek :D

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt mar 02, 2018 9:55 am 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pt sty 13, 2017 9:03 am
Posty: 103
To prawda, że ten zestaw jest dość spory, pozatym jest jeszcze karton rzeczy tylko jego.
Napewno kwas fusydynowy (dostaliśmy w PL w żelu, ale nam sie lepiej sprawdza w kremie), octanisepty, jodyna. Do tego masa sterylnych gazików, różne chusteczki nawilżone i nienawilżone.
no i dużo pracy z tymi łapkami, ale co zrobisz?

Ja sie z wetem umówiłam, że jak dalej nie bedzie poprawy to będzie myślał nad innym rozwiązaniem. No zobaczymy, póki co (może dlatego, że tak dużo teraz nie wychodzi na dwór) wszystko się uspokoiło..


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt mar 02, 2018 2:41 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
To na takie bąble, wiem, że część osób poleca zestaw octenisept+maść propolisowa. Wielu osobom sprawdzają się maczanki w manusanie i sprey Contravance.
Myślę, że trzeba próbować, bo coś na dany egzemplarz musi pomóc ;)

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So mar 03, 2018 6:13 pm 


Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr gru 03, 2014 10:22 pm
Posty: 4500
Myślę, że Achil będzie zadowolony z towarzystwa. Mniejszego psiaka nie zaczepia, jeśli sobie tego nie życzy, a z większym jak Saba wariował co nie miara ;)
Wygląda ślicznie, aż miałabym ochotę go wycałować i wyprzytulać :D
Co do kręcenie głową, też myślę że miód nie jest kluczem, bo miał sprawdzany poziom cukru zaraz po 'epizodzie'. Oby zdarzały się jak najrzadziej...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn mar 05, 2018 11:51 am 


Starszy Marynarz


Dołączył(a): Wt kwi 12, 2016 12:04 pm
Posty: 610
Lokalizacja: Poznań
A gdzie fotki!!!! Ja się pytam...

Padłam ze śmiechu, jak sobie wyobraziłam, tego rozpłaszczonego francuza! :lol:

p.s. angole się rewelacyjnie bawią z innymi angolami, labradorami, amstafami, pitbulami, bulterierami. Te mamy sprawdzone. Wielkością i masą dają radę z angielskimi taranami.
Chociaż widziałam też angola i chihuahua. Najlepsi kumple!

_________________
W moim sercu, jak na kanapie - rozłożył się buldog i chrapie...


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt kwi 20, 2018 4:45 pm 




Czekamy na OGROOOMNĄ porcję fotek :mrgreen:

Kochani, forum jest teraz dostępne w aplikacji tapatalk na telefonie ;) Szczerze polecam - można tam dodawać zdjęcia bezpośrednio z telefonu, nic nie trzeba zmniejszać, wystarczy wybrać w aplikacji odpowiedni rozmiar i ona sama za nas wszystko robi :mrgreen:


Góra
  
Cytuj  
PostNapisane: Śr maja 09, 2018 5:00 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
Niestety ten weekend przyniósł okropną wiadomość - Achilka nie ma już wśród nas [*]

Nic nie ukoi żalu niespodziewanej straty... Daliście jednak dom wspaniałej istocie, obdarzyliście ją ogromną miłością i każdego dnia o tym wiedział - dziękujemy, trzymajcie się...

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr maja 09, 2018 7:58 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr lip 06, 2016 12:52 pm
Posty: 1980
Bardzo mi przykro :( . Zdecydowanie za szybko odszedł Achilles. Biegaj kochany piesku szczęśliwie za TM.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 249 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL