Teraz jest N lip 14, 2024 4:21 am


Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So mar 09, 2019 11:54 am 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
KSIĄŻECZKA ŻEGLARSKA

Imię: Poki
Rasa: Mops
Płeć: samiec
Wiek: 09.03.2016 (2 lata)
Numer czipa: 643094100435841
Umaszczenie: czarne
Inne informacje: oddany przez właściciela
Data zamustrowania: 09.03.2019
Data wymustrowania: 26.03.2019
Status: adoptowany
Kastracja: brak
Odbiór psa: Xnth
Transport: Xnth
Dom tymczasowy: Xnth
Współrzędne geograficzne: Sopot
Kandydaci na DS: Gosiaczek0502

Wachtę pełniła: Anula
Termin kastracji: 30.04.2019

DT - dom tymczasowy, DS - dom stały, ZB - Załoga Bulldoga

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: So mar 09, 2019 11:54 am 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
Wiadomość dla Domu Tymczasowego:

Na wstępie tej wiadomości chcielibyśmy serdecznie podziękować Wam za poświęcenie i chęć niesienia pomocy Załogowym Psom.
To Wy przywracacie psiakom wiarę w ludzi, uczycie podstawowych zasad życia, pielęgnujecie i opiekujecie się "Rozbitkami".
Niestety często nie znamy historii psa, nie wiemy jakie ma schorzenia, przypadłości, upodobania, jaki jest jego stosunek do innych zwierząt, czy nawet ludzi. Zdajemy sobie sprawę, jak trudną decyzję podejmujecie biorąc na siebie obowiązek opieki nad psem - zagadką ;). Poświęcacie, siebie, czas, nierzadko również pieniądze. Jedyną zapłatą jest satysfakcja z postępów jakie robi Rozbitek, a także wdzięczność nas wszystkich – osób skupionych wokół załogowej idei.

Chcąc okazać naszą wdzięczność, staramy się otoczyć, nasze Domy Tymczasowe, szczególną opieką. Aby Dom Tymczasowy nie był pozostawiony sam sobie oraz żeby ułatwić Wam poruszanie się w załogowych zasadach, stworzyłyśmy "ABC DT", porządkujemy tam kwestie związane z opieką nad tymczasowiczem.
Każdy DT ma również przydzielonego opiekuna z ramienia Fundacji. Opiekun będzie się z Wami kontaktował i prowadził Was przez meandry DT.


"ABC DT"

1. Pies który trafi do Was na DT lub którego sami odbierzecie pomagając w transporcie najprawdopodobniej będzie brudny, wystraszony, bez podstawowej socjalizacji.
- Zadbaj o jego higienę ;) czyli kąpiel.
- Zabezpiecz też psa przed ucieczką zakładając mu obrożę bądź szelki i smycz. Początkowo pies może nie znać tego typu akcesoriów, ale nauczy się szybko.
- Pamiętaj, że pies pewnie będzie głodny, ale może nie znać np. suchej karmy. Z wyżywieniem trzeba postępować racjonalnie. Czasami pęka serce widząc jaki psiak jest chudy, ale nie możemy mu podawać wtedy zbyt dużych porcji, by nie spowodować bólu. Często psy nie znają jedzenia z misek, możesz spróbować od położenia karmy na podłodze lub na płaskim talerzu i stopniowo przyzwyczajać psa do jedzenia z misek.
- Daj psu poznać nowe otoczenie, postaraj się nie zwracać w domu zbytniej uwagi na psa, a stanie się on odważniejszy. Czułości, bliskości i miłości od człowieka uczy się pewnie pierwszy raz i to właśnie od Ciebie ;)

2. Jeśli masz psa rezydenta, zadbaj o względnie prawidłowe poznanie psów.
- Zapoznaj psy na zewnątrz, poza terenem który rezydent dobrze zna. Psy powinny być na obcym dla siebie terenie. Pierwsze można spacerować w pewnej odległości, by później ją stopniowo zmniejszać, aż dojdzie do kontaktu psów. Daj się psom swobodnie obwąchać, pospaceruj z nimi. Pamiętaj żeby być rozluźnionym, nie napinać smyczy.
Postaraj się by spacer po obwąchaniu trwał minimum kilkanaście minut, niech psy przyzwyczają się do swoich zapachów, swojej obecności. Jeśli masz do dyspozycji długie smycze lub linki niech psy luźno maszerują.
Po takim spacerze można wpuścić psy na ogród oczywiście jeśli taki posiadasz (sprawdź czy teren jest dobrze zamknięty, żeby nowy pies nie miał możliwości ucieczki).
- W domu pochowaj zabawki psa rezydenta, wprowadzaj je powoli po kilku dniach, żeby nie wywołać zazdrości z nimi związanymi.
- Pozwól ustalić hierarchię psom dając im "przestrzeń" czyli nie okazuj im przez kilka pierwszych dni zbyt dużej czułości, nie wyróżniaj żadnego z psów.

3. Nastaw się na kilka wpadek z załatwieniem się psa w domu, staraj się nagradzać psa za załatwienie potrzeby na dworze. Szybciej się dzięki temu nauczy. Możesz rozkładać w domu w jednym miejscu matę higieniczną by pies mógł w razie potrzeby z niej skorzystać.

4. Pies, który jest na Domu Tymczasowym musi mieć prowadzony wątek na forum Załogi Bulldoga. Prosimy Dom tymczasowy o wpisy dotyczące np. zdrowia psa, zachowania, postępów w nauce czystości itp. minimum co dwa dni. Oczywiście im częściej tym lepiej ;)
Wątek psa w DT znajduje się w dziale: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga.

5. Każdy pies oraz DT ma przydzielonego opiekuna z Fundacji. Na forum Załogi Bulldoga:
- w dziale: Rozbitkowie,
- w: Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga, jest założony wątek psa, który jest u Was na domu tymczasowym. W pierwszym poście tego wątku jest informacja, kto został waszym opiekunem, czyli kto "wachtę pełni".
Opiekun jest osobą prowadzącą Was jako DT i psiaka w procesie szukania mu domu stałego. Opiekun pomaga, doradza, stara się rozwiązywać problemy. Jest osobą decyzyjną w ZB.

6. Jako, że nie wymagamy od razu opanowała przez Was, obsługi naszego forum, przygotowałyśmy różnego rodzaju instrukcje (w tym wklejania/wrzucania zdjęć), które mają za zadanie ułatwić Wam "poruszanie się" na naszym forum. viewforum.php?f=10
Jeśli któraś z nich pozostawia wątpliwości, postaramy się je wyjaśnić.

7. Jeśli cokolwiek by się działo, DT potrzebuje pomocy z naszej strony lub po prostu chcecie porozmawiać, potrzebujecie porady, zdzwońcie do opiekuna.
Jeśli sprawa jest pilna, a opiekun wyznaczony nie odbiera, korzystajcie z poniższych numerów:

- 691 371 315 (Marzena)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Kasia)
- 794 444 917 (kasiailukasz/Łukasz)
- 794 444 929 (Szania/Ola)
- 794 444 901 (Anula/Ania)
- 794 444 927 (ronnie/Weronika)
- 695 556 477 (Nika1377/Dominika)
- 500 073 028 (Monia/Monika)

Możecie również wysłać do nas e-mail na adres:
- fundacja@zalogabulldoga.org
- forum@zalogabulldoga.org
lub
Wysłać wiadomość prywatną (pw) poprzez panel na forum.


Dom Tymczasowy ZB powinien:

1. Stworzyć w swoim domu miejsce i warunki do przyjęcia tymczasowicza (legowisko, miski, obroża/szelki i smycz, zaopatrzyć się w odpowiednią karmę oraz inne niezbędne akcesoria).

2. W ciągu pierwszych 2 dni od przyjazdu psa do Domu Tymczasowego, odbyć z nim wizytę u lekarza weterynarii w wyznaczonym przez ZB gabinecie po konsultacji z opiekunem DT.

Podczas wizyty należy:
- zbadać ogólny stan zdrowia,
- wyczyścić uszy, jeżeli to konieczne pobrać wymaz i dać go do badania,
- przyciąć pazury,
- wyczyścić gruczoły kołodobytowe
- zrobić badanie krwi - morfologia (pies musi być na czczo czyli nie przyjmować posiłku minimum 8h),
- odrobaczyć psa,
- w przypadku zmian skórnych pobrać zeskrobinę do badania,
- umówić termin sterylizacji/kastracji, o ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań do przeprowadzenia tego zabiegu,
- założyć psu książeczkę zdrowia na dane Fundacji ZB, sprawdzić czy posiada aktywny czip, jeśli nie zaczipować NIE rejestrując chipu (opiekun DT zarejestruje chip w bazie przez konto Fundacji),
- w razie potrzeby innych badań i dalszej diagnozy, konieczny jest kontakt z opiekunem DT,
- konieczny jest dokładny opis wizyty wykonany przez weterynarza czyli karta informacyjna z wizyty.

UWAGA! Nie szczepić psa, szczepienie osłabia jego odporność, uniemożliwi wykonanie sterylizacji/kastracji w najbliższym czasie.

3. Przestrzegać zaleceń lekarza weterynarii dotyczących sposobu leczenia i pielęgnacji, a także przestrzegać terminów kolejnych wizyt.

4. Dbać o bezpieczeństwo powierzonego psa i otaczać go jak najlepszą opieką. Pracować z psem w zakresie nauki czystości i utrwalania pożądanych zachowań.

5. Jeśli istnieją ku temu przesłanki i kwestia ta jest ustalona z opiekunem, dom tymczasowy może podjąć współpracę ze wskazanym i umówionym przez ZB behawiorystą.

6. Prowadzić założony wątek na forum Fundacji ZB w dziale „Rozbitkowie” → „Adopcje z pokładu Załogi Bulldoga”.
Zamieszczać tam wszystkie informacje, które mogą być istotne dla przyszłego domu stałego (stosunek do psów/kotów, dzieci, problemy zdrowotne, behawioralne, umiejętność zachowania czystości, zachowanie podczas jazdy samochodem itp.)
Dodawać do wątku zdjęcia, oddające w pełni wygląd psa.

7. Gromadzić, a następnie przesyłać, na wskazany przez ZB adres, pełną dokumentację medyczną psa – karty informacyjne wizyt, wyniki badań itp. (np. zdjęcia RTG).

8. Gromadzić, a następnie przesyłać, na adres ZB wszystkie dokumenty księgowe potwierdzające poczynione wydatki (niezależnie czy kosztem obciążona jest ZB, czy dom tymczasowy ponosi go z własnych środków, faktury muszą być na dane ZB oraz mieć wyszczególnione usługi, leki, badania).
Fundacja "Załoga Bulldoga"
ul. Bolesława Chrobrego 12
91-464 Łódź
NIP: 7262655177
Zasady postępowania z fakturami zostały szczegółowo opisane tutaj: viewtopic.php?f=38&t=66&p=218#p218

9. Być w częstym kontakcie telefonicznym z opiekunem DT.

10. Wydać psa osobie wskazanej przez ZB w terminie ustalonym pomiędzy opiekunem, DT a DS.


Dom Tymczasowy ZB może:

1. Wybrać imię dla psa. Prosimy o niesamowitą inwencję twórczą, żeby imiona psów były wyjątkowe i niepowtarzalne - oryginalne ;)
Dla inspiracji zachęcamy do zapoznania się z listą imion:
viewtopic.php?f=63&t=1077&p=123491#p123491

2. Współfinansować koszty utrzymania i leczenia psa.
Ogromną pomoc dla ZB stanowi samodzielne finansowanie pobytu psa w DT np. zakupu karmy, szelek/obroży i smyczy dla tymczasowicza.
Jeśli jednak nie możesz sobie na to pozwolić, skontaktuj się z opiekunem.

3. Starać się o adopcję psa. Jeśli Zarząd ZB nie ma zastrzeżeń co do opieki i sposobu postępowania z psem, to DT ma prawo pierwszeństwa adopcji. Decyzję odnośnie chęci adopcji psa, Dom Tymczasowy musi podjąć w ciągu 14 dni od dnia jego przyjazdu.

4. Otrzymać zaświadczenie o pracy wolontariackiej, jaką jest tworzenie Domu Tymczasowego dla naszego rozbitka.

5. Przedstawić Zarządowi "swoich" kandydatów na dom stały dla psa. (Zarząd może, a nie musi kierować się tymi sugestiami).


Jeszcze raz bardzo dziękujemy i trzymamy kciuki!
Pozdrawiamy, Załoga Bulldoga!


Pamiętajcie, że pies podczas pobytu w DT jest "własnością" Fundacji Załoga Bulldoga.
Poprzez maila podanego podczas rejestracji na Forum, przesłany zostanie Regulamin Domu Tymczasowego.

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N mar 10, 2019 3:13 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): N paź 07, 2018 9:09 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Sopot
W piątek około godziny 23 odebraliśmy czarnego mopsika. Na imie ma Poki, reaguje na nie i jest bardzo posłuszny.
Od razu przypadliśmy sobie do gustu, i został zaakceptowany przez wszystkich domowników.
Trochę podsikuje w domu, możliwe że ze względu na zapach po naszej Klusce która odeszła w środę.

Ma duży apetyt, i jest bardzo aktywny :) nie może usiedzieć w miejscu. Waży 7 kilogramów.
Nie ma jednego oczka, trochę wysuszony nosek - smaruje mu go dwa razy dziennie żelem nawilżająco wzmacniającym.
Nie potrafi wchodzić ani schodzić ze schodów - pracujemy nad tym (wygląda jakby bał się klatki schodowej, nie chce przejść przez próg drzwi).

Do veta wybieramy się na początku tygodnia, będzie wiadomo więcej na temat jego zdrowia.


Załączniki:
Poki.JPG
Poki.JPG [ 418.04 KiB | Przeglądane 5464 razy ]
Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 12, 2019 7:28 pm 
Avatar użytkownika


Dom stały (1 pies) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): Wt cze 28, 2016 8:18 pm
Posty: 1770
Lokalizacja: Turek/Wrocław
o nie, cudny czarnuszek <3

_________________
Frania&Bożena&Kazik MOPSOWISKO


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 12, 2019 10:54 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Pn maja 07, 2018 1:56 pm
Posty: 4
Biedactwo :-(serca pęka jak się patrzy na niego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 12, 2019 11:19 pm 


Marynarz


Dołączył(a): Pn maja 07, 2018 1:56 pm
Posty: 4
Tej czarnej "kupce" nieszczęścia mogę dać stały dom i być jego rodziną. Mieszkam pod Gdańskiem więc niedaleko. Proszę pamiętaj o mnie :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 13, 2019 9:42 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): N paź 07, 2018 9:09 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Sopot
Wczoraj byliśmy u veta.

Wszystko u niego w porządku, ma duży kamień nazębny i wąskie nozdrza, czekamy jeszcze na wynik morfologii. Jest zaczipowany, ale czip chyba nie zarejestrowany.

Ja sam chętnie tego czarnego pirata zatrzymam u siebie. Ciężko go zmęczyć, ma tyle energii :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 13, 2019 9:44 pm 


Mechanik pokładowy Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Śr lip 06, 2016 12:52 pm
Posty: 1980
Fajnie, że mopsik zdrowy :) jaka miła odmiana, że tym razem piesek nie potrzebuję intensywnego leczenia weterynaryjnego.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 13, 2019 11:43 pm 
Avatar użytkownika


Dom stały (2 psy) Dom tymczasowy


Dołączył(a): Pn paź 29, 2018 3:30 pm
Posty: 391
O jednooki mopsior jak mój Odyś. I to jeszcze w trójmieście. Trzeba wybrać się na wspólny spacer bo co dwa oczka to nie jedno!


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 20, 2019 10:17 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): N paź 07, 2018 9:09 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Sopot
Odyś też czarny?
Poki robi postępy, dla smakołyka nauczył się wbiegać po schodach :) czeka na każdym poziomie na nagrodę.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 20, 2019 10:20 pm 
Avatar użytkownika


Dom stały (2 psy) Dom tymczasowy


Dołączył(a): Pn paź 29, 2018 3:30 pm
Posty: 391
Odyś akurat beżowy ale są z tego samego miejsca
Oj on tez by za smaczka zrobił wszystko. Typowe mopsy


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz mar 21, 2019 8:13 pm 


Marynarz Dom stały (3 psy)


Dołączył(a): Pt lis 23, 2018 10:24 am
Posty: 92
♥️♥️♥️


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Wt mar 26, 2019 8:15 pm 
Avatar użytkownika


Kapitan Dom stały (2 psy) Transport


Dołączył(a): Cz gru 04, 2014 9:20 pm
Posty: 3542
Lokalizacja: Poznań
Mops Poki zacumował w porcie u Xnth

Poki nigdzie się już nie wybiera i na zawsze zostaje u Xnth. Liczymy na mnóstwo zdjęć przystojniaka!!

Xnth, Poki wielkie gratulacje :D

DS ma 14 dni na dopełnienie formalności adopcyjnych począwszy od dnia otrzymania umowy adopcyjnej na adres e-mail podany podczas rejestracji. Brak ich dopełnienia może skutkować ponownym skierowaniem psa do adopcji. Od momentu ogłoszenia decyzji Zarządu, DS pokrywa koszty utrzymania i leczenia psa.

Termin kastracji: 30.04.2019

_________________
Kasia, Łukasz i Frida :)

https://www.facebook.com/Frida-Kr%C3%B3 ... ne/?ref=hl


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Śr mar 27, 2019 9:18 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): N lut 05, 2017 8:52 pm
Posty: 1514
gratulacje <3

_________________
"Prawdziwy charakter człowieka można poznać po tym, jak traktuje zwierzęta"


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn maja 06, 2019 9:15 pm 


Marynarz Dom stały (3 psy)


Dołączył(a): Pt lis 23, 2018 10:24 am
Posty: 92
PIĘKNY.


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pn paź 21, 2019 9:42 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): N paź 07, 2018 9:09 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Sopot
Witamy wszystkich po dłuższej przerwie.

U Pokusia wszystko jak najbardziej w porządku. W chwilach kiedy nie szuka jedzenia oraz o nie nie prosi (czyli kiedy śpi) bardzo lubi się przytulać i ogólnie być blisko ludzi. Nie ma nawet co próbować skłonić go do spania poza łóżkiem, w nocy śpi w nogach a rano u mnie na poduszce.

W ostatnich miesiącach opanował bieganie po schodach w górę i w dół - ciężko za nim nadążyć.

Jest zdrowy, nic mu nie dolega - czysty i pachnący, dopiero co wróciliśmy z psiego spa.

Kilka zdjęć: https://imgur.com/a/cfvJiXD


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Cz paź 24, 2019 7:16 pm 


Dom Fundacyjny


Dołączył(a): Śr cze 01, 2016 7:32 pm
Posty: 9238
Lokalizacja: Poznań
Bardzo się cieszymy, że u Was wszystko dobrze 8-) Wpadajcie częściej!

_________________
https://www.facebook.com/LuckyPugfromSAB
http://www.lucekimulan.blogspot.com

Obrazek

Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt lis 19, 2021 1:25 pm 
Avatar użytkownika


Marynarz Dom stały (1 pies)


Dołączył(a): Pn kwi 02, 2018 6:51 pm
Posty: 548
Lokalizacja: Gdynia
Poki...w ogóle nas nie odwiedzasz... co u Ciebie słychać?

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

_________________
Felutka <3
Melisa [']
Karmel


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: N mar 06, 2022 11:31 am 
Avatar użytkownika


Starszy Bosman Dom stały (2 psy) Dom Fundacyjny Transport


Dołączył(a): So lis 29, 2014 6:44 pm
Posty: 2804
Lokalizacja: Ustroń
Niestety Poki po ogromnej walce swojej i swoich opiekunów przeszedł za Tęczowy Most.
Dziękujemy opiekunom za opiekę, walkę i ogrom miłości.

_________________
Ania, Paweł, Roxy, Zuzia [*], Tola, Aleksander [*] i Zuzia :)


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
PostNapisane: Pt mar 11, 2022 8:09 pm 


Marynarz Dom stały (2 psy)


Dołączył(a): N paź 07, 2018 9:09 pm
Posty: 9
Lokalizacja: Sopot
Poki niestety nie dał rady dłużej walczyć.

Odszedł od nas w ciągu tygodnia od pojawieniu się ataków padaczkowych.
Szybki rezonans i badanie płynu rdzeniowo mózgowego dało diagnozę - mopsie zapalenie mózgu.
Spędził 4 doby w szpitalu na intensywnej terapii, dostał zachłystowego zapalenia płuc, podrażnienia górnych dróg oddechowych, i nie był w stanie samodzielnie oddychać. Po wybudzeniu ze śpiączki farmakologicznej od razu dostawał ataków padaczkowych, prawdopodobnie w związku z martwicą części mózgu.

Poki, kiedyś się jeszcze spotkamy, czekaj tam na nas.
Dziękujemy za te piękne lata z nami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Góra
Offline Zobacz profil  
Cytuj  
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 pasażerów


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Theme created StylerBB.net
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL